S Hubertem...

S Hubertem do lesa

Tento projekt Řádu svatého Huberta se sídlem na Kuksu vznikl díky podpoře Ministerstva zemědělství, Lesů české republiky (Lesní správy Dvůr Králové n. L.) a Hospitální nadace Františka Antonína hraběte Sporcka. Vlastní projekt obsahuje 16 pracovních listů, včetně pracovní metodiky k řešení. Projekt je zpracován jako učební pomůcka doplňkové výuky žáků druhého období I. stupně základních škol (4. – 5. ročník). Pracovní listy jsou v černobílém provedení, obrázky lze použít i jako výukový materiál pro mladší děti formou omalovánek.
 
Svatý Hubert, patron myslivců i lesníků je po celý rok naším průvodcem. Dozvídáme se, která zvířata vládnou v přírodě jednotlivým ročním obdobím a spolu s nimi nás seznamuje s životem zvířat a rostlin, a to nejen v lese ale i mimo něj.
Svatý Hubert si ve svých pracovních listech uvědomuje, že myslivec je též ochráncem přírody. Základním úkolem je ochrana vlastních podmínek života, tzn. vody, půdy, ovzduší. Při jejich znečištění, či ztrátě je ohrožen vlastní život v celém rozsahu. Náš průvodce, svatý Hubert, jako myslivec, nás ve svých pracovních listech seznamuje se svými kamarády, lesníkem, zemědělcem, rybářem a včelařem. Tito kamarádi nám představují svoji celoroční činnost v přírodě.
Musíme si uvědomit, že kvalitní živá příroda je ovlivněna souborem těchto činností. Proto jedna z myšlenek vzniku těchto pracovních listů je podat širší pohled na dění v přírodě očima více profesí, kteří přímo její kvalitu ovlivňují.
Řád svatého Huberta se sídlem na Kuksu nechce nečinně přihlížet postupnému dělení lidstva na "tvrdé" ochránce přírody na straně jedné a na bezduché konzumenty straně druhé.
Vše vlastně shrnuje i to, co je napsáno na obalové desce pracovních listů S Hubertem do lesa: „Přijměte pozvání k procházkám po Hubertově lese. Dozvíte se nejen to, jak se myslivci starají o zvěř, ale také mnoho zajímavého z naší přírody.“

 
Pracovní listy úvodní Legenda, Časová přímka
Pracovní listy jaro, léto, podzim, zima
Pracovní listy sokol, bobr, jelen, datel, pstruh, medvěd, havran, zmije, sova, husa, vydra, vlk
 

Distribuce pracovních listů:

Ing. Zdeněk Navrátil
Slévárenská 609
541 01 Trutnov
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Řád svatého Huberta se sídlem na Kuksu

Sídlo

Řád svatého Huberta 
se sídlem na Kuksu
544 43 Kuks
okres Trutnov
Česká republika

Kontakty

E-mail: webmaster@radsvatehohuberta.cz

Newsletter

© 2024 Řád sv.Huberta. Všechna práva vyhrazena.

Please publish modules in offcanvas position.