Řád svatého Huberta spolupracuje při své činnosti se všemi významnými mysliveckými organizacemi v České republice. Společně s místními mysliveckými sdruženími a okresnímu spolky ČMMJ pořádáme vzdělávací a kulturní akce v regionech a na celostátní úrovni se snažíme spolupracovat především s Českomoravskou mysliveckou jednotou a Ministerstvem zemědělství.
Prakticky na všech našich kulturních akcích, pořádaných pro širokou veřejnost, propagujeme tradiční myslivecké obory a spolupracujeme s kluby kynologů, sokolníků a trubačů. Ve spolupráci s Klubem lovecké lukostřelby realizujeme edukativní projekt střelnice pro lukostřelbu, kde se mohou návštěvníci seznámit s tradicí a historií používání luku, jako lovecké zbraně. V rámci soutěže "O pohár Řádu svatého Huberta v lovecké lukostřelbě" pak mohou její účastníci pod dohledem zkušených lektorů lovecké lukostřelby změřit své dovednosti ve střelbě na pevný terč a střelbě na 3D terče ze země i z mysliveckých zařízení.
V oboru kynologie si Řád sv. Huberta klade za cíl hodnotit nejen výkon psa, ale rovněž i chování vůdce a jeho spolupráci se svým svěřencem a proto již několik let propaguje a pořádá Field trialovou soutěž pro ohaře a španěly "O Pohár Řádu svatého Huberta".
Vynikající je i spolupráce se sokolníky, jejichž činnost a poslání propagujeme a prezentujeme na celé řadě řádových akcí. Dokladem této spolupráce je udělení čestného členství dlouholetému předsedovi klubu sokolníků, panu Václavu Svobodovi nebo v posledních letech rozvíjející se spolupráce s Clubem Falconia.
Za neméně důležitou však považujeme i spolupráci s vlastníky honebních pozemků a subjekty hospodařícími na těchto pozemcích. Myslivost chápeme jako nedílnou součást a službu při komplexním zajišťování zemědělské a lesní výroby.
Navazujeme spolupráci s orgány ochrany životního prostředí, kterým nabízíme pomoc především s propagací a realizací úpravy biotopu krajiny. Spolupracujeme s občanskými sdruženími a obcemi při hledání nových možností využití přírody a krajiny s podmínkou trvalé udržitelnosti hospodaření.
Spolupráce se všemi subjekty je postavena na základě vzájemného respektu, předkládaných argumentů a naplňování společného cíle. Tím je druhově rozmanitá a zdravá krajina, která nám poskytuje nejen obživu, ale je zdravým životním prostorem pro člověka i pro ostatní rostlinné a živočišné druhy a dále i vzdělaní, fundovaní myslivci, kteří hospodaří v této krajině.