The Order´s Hunts

Řádové lovy

Bažantí hon pro uchazeče o zkoušku z myslivosti

Povinnou součástí kurzu Zkoušky z myslivosti je účast na honu. Orlická komenda rozhodla o pořádání bažantího honu v bažantnici firmy Matrix, a.s. Třebešov. Sraz uchazečů, lektorů a dalších členů komendy byl v pátek 24. listopadu 2017. Večerní posezení bylo věnováno

povídání o praktických mysliveckých a loveckých zkušenostech v přátelské atmosféře. Probralo se spousta témat, které dělají uchazečům problémy, byl dostatek času na jejich dotazy, na které se jim dostalo velmi obsáhlých odpovědí od našich zkušených lektorů.

V sobotu ráno jsme se přesunuli k hospůdce v Třebešově, kde byl nástup a všichni přítomní si užili krásného zahájení honu. Ten den byly připraveny tři leče. Uchazeči si během všech lečí vyzkoušeli práci honců v leči, při které sledovali práci loveckých psů, vyzkoušeli si chování střelců na loveckých místech a byli také u přípravy výloží a výřadu. Během celého dne jsme řešili problematiku předmětů Tradice, Kynologie, Lovectví, Střelectví, Zoologie. Účast a získané zkušenosti na tomto ukázkovém honu bude pro ně přínosná při přípravě na zápočty z jednotlivých předmětů a při přípravě na závěrečné zkoušky, které se budou konat v dubnu 2018 na Kuksu.

Páteční podvečer a celou sobotu se uchazečům věnovali bratři František Licek, František Jílek, Josef Hradecký, Vladimír Makaron, Evžen Rojek, Martin Jelínek, Miroslav Holub a samozřejmě Komtur Orlické komendy Libor Burián.

Za celý tým lektorů Zkoušek z myslivosti chci poděkovat Liborovi Buriánovi za propůjčení krásných a stylových prostor ve firmě Matrix, a.s. a za uspořádání tohoto honu na kterém bylo uloveno 268 kusů bažantí zvěře.

Řád svatého Huberta se sídlem na Kuksu

Sídlo

Řád svatého Huberta 
se sídlem na Kuksu
544 43 Kuks
okres Trutnov
Česká republika

Kontakty

E-mail: webmaster@radsvatehohuberta.cz

Newsletter

© 2024 Řád sv.Huberta. Všechna práva vyhrazena.

Please publish modules in offcanvas position.